Kwas hialuronowy w walce z Twoimi zmarszczkami
Kolorowa i bardzo pozytywna historia kwasu hialuronowego rozpoczęła się w 1934 roku w Nowym Jorku. Karlowi Meyerowi i Johnowi Palmersowi, dwóm naukowcom udało się go wówczas wyizolować z ciała szklistego oka bydlęcego. Nic dziwnego, że na początku kwas hialuronowy znalazł zatem zastosowanie w weterynarii, by później rozszerzyć swoje zastosowanie również na inne gałęzie przemysłu.
Dziś, z powodzeniem stosuje się go zarówno podczas przeprowadzania zabiegów medycyny estetycznej, jak i jako dodatek wielu kosmetyków ujędrniających. Przekonaj się, jak sprawdzi się w Twoim przypadku.
Zastosowanie kwasu hialuronowego – nie tylko medycyna estetyczna
Jak już wspomnieliśmy, zakres zastosowania kwasu hialuronowego jest bardzo duży. Sięga licznych gałęzi przemysłu, a jakich? Za chwilę o niech opowiemy.
Wystarczy zajrzeć na obszerną listę propozycji zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, by przekonać się, jak niezbędny do ich przeprowadzenia jest kwas hialuronowy. Wypełniacze przygotowane na bazie kwasu hialuronowego są bezpieczne, dają bardzo dobre efekty, a także trwałość zabiegu. Trudno wyobrazić sobie lepsze połączenie.
Zabiegi medycyny estetycznej to jednak nie jedyna gałąź pośród obszernego zastosowania kwasu. Bardzo często stosuje się go również w wielu gałęziach medycyny, czy to w reumatologii, okulistyce, czy dermatologii, bądź ortopedii. I na tym polu odnosi on spore sukcesy, wspomagając pacjentów w kłopotliwym usunięciu bólu lub dręczących niedogodności.
To, co jednak najbardziej będzie nas interesowało, to zastosowanie kwasu hialuronowego w kosmetologii. Dlaczego znajdujemy coraz więcej preparatów posiadających go w swoim składzie?
Co to jest kwas hialuronowy i jakie ma właściwości?
Kwas hialuronowy nie jest rodzajem kwasu, a wielocukru i występuje w postaci przezroczystej cieczy, która może przypominać standardowy żel. W takiej formie od dawna stosowany jest w medycynie i kosmetologii, a wykorzystuje się go do wypełniania zmarszczek, podnoszenia owalu twarzy, ujędrniania i rewitalizacji skóry, ale także wygładzania zmarszczek na szyi i dekolcie, czy zabiegu korekty nosa oraz modelowania ust. Tak, piękne i pełne usta, to nie zawsze tylko działanie natury!
Po wstrzyknięciu kwasu w określone miejsce, zlikwidowane zostają zmarszczki, czy wgłębienia. Skóra wyraźnie się uelastycznia. To właśnie za pomocą kwasu hialuronowego najłatwiej przebiega likwidacja zmarszczek mimicznych w okolicy ust, ale partii twarzy, które można nastrzykiwać kwasem jest więcej. Bo wyrównuje się nim także:
- poziome zmarszczki czoła,
- zmarszczki gładzizny,
- linię brwi,
- zmarszczki okołooczodołowe,
- dolinę łez,
- policzki itp.
I to by było na tyle, jeśli chodzi o zastosowanie kwasu w zabiegach medycyny estetycznej, bowiem wiele kobiet decyduje się jednak na jego naturalne wykorzystanie za pomocą kosmetyków pielęgnacyjnych. Do nich, przejdziemy w dalszej części artykułu.
Kwas hialuronowy naturalnie występuje w organizmach żywych, ma taką samą budowę chemiczną, jak u człowieka. Składa się z polimerów reszt dwucukrowych i w skórze jest produkowany przez komórki skóry właściwej, ale także w naskórku.
Spaja ze sobą włókna elastynowe oraz kolagenowe, ale także pozwala utrzymać odpowiednie nawilżenie tkanek.
Czy wiesz, że?
Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego posiada możliwość związania aż 250 cząsteczek wody.
Kwas hialuronowy spełnia wiele ważnych funkcji w odniesieniu do naszej skóry. Daje jej optymalne napięcie, wspomaga utrzymanie elastyczności, jędrności, a także, jak już wspomnieliśmy, nawilża ją. Bez obecności kwasu hialuronowego w skórze, trudno byłoby zapewnić organizmowi prawidłowe funkcjonowanie.
Niestety drogocenny kwas hialuronowy nie utrzymuje się w naszym organizmie cały czas w tym samym stężeniu:
Dokładnie po ukończeniu 25 roku życia, jego ilość zaczyna spadać, a w wieku 50 lat mamy go w skórze już nawet o 50% mniej niż za czasów młodości. To właśnie w efekcie tego spadku na naszej skórze pojawiają się pierwsze oznaki starzenia w postaci mało estetycznych zmarszczek.
Z czasem skóra pozbawiona początkowej ilości kwasu zaczyna także wiotczeć, tracić jędrność i może być podatna na działanie czynników zewnętrznych.
Kosmetyki z kwasem hialuronowym – kiedy i jakie stosować?
Już dawno zauważyliśmy, że kwas hialuronowy został bardzo gorąco przyjęty przez koncerny kosmetyczne. Kosmetyki z kwasem hialuronowym np. w postaci kremów poprawiają nawilżenie skóry i wyraźnie ją wygładzają.
Kwas hialuronowy w kosmetykach będzie spełniał się także w roli zewnętrznej bariery, ochrony. Jest dobrym antyoksydantem i ma również zdolność do zwiększania przepuszczalność dla innych składników czynnych zawartych w stosowanych produktach, przez co ułatwia ich wprowadzenie w głąb skóry.
Znajdziemy go chociażby w kremach, produktach do mycia twarzy i serach nawilżających, ale także w maseczkach i peelingach. Możemy go szukać wreszcie i w składzie płynów do soczewek i kropli do oczu, ponieważ pomaga w dolegliwościach związanych z tzw. zespołem suchego oka.
Uwaga
Innowacyjny zastrzyk serum z kwasem hialuronowym to doskonała propozycja kuracji przeciwzmarszczkowej, którą można przeprowadzić w domu. Tego rodzaju produkt, z dodatkiem innych składników będzie napinał skórę, umożliwiał walkę z wolnymi rodnikami, ale również zapewni naturalny efekt liftingu. Takie serum regeneracyjne do twarzy przyniesie także ukojenie i nawilżenie, zapobiegając tym samym nieprzyjemnemu uczuciu swędzenia zbyt suchej skóry.
Jeżeli cenisz naturalną pielęgnację i nie spieszy Ci się do zabiegów medycyny estetycznej to znajdź swoje ulubione kosmetyki z kwasem hialuronowym. Sprawdź, jakie propozycje dla Ciebie przygotowaliśmy. W Hebe znajdziesz serum, kremy, balsamy, które wreszcie nawilżą Twoją skórę i poprawią jej jędrność.