Tradycyjna Aspirin w nowym opakowaniu. Aspirin to produkt leczniczy w formie tabletek, który charakteryzuje się działaniem przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz przeciwgorączkowym. Wskazania
Lek Aspirin wskazany jest do stosowania w: • bólach o małym lub umiarkowanym nasileniu, • gorączce.
ID:
214588
Składniki
1 tabletka zawiera jako substancję czynną 500 mg kwasu acetylosalicylowego oraz substancje pomocnicze
Informacje dodatkowe
Nazwa wymagana przez prawo:
Aspirin 500 mg Tabletki 10 sztuk
Podmiot odpowiedzialny:
Bayer Sp. z o.o.
Rodzaj rejestracji:
lek
Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa:
Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Sposób użycia:
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dorośli: Doustnie jednorazowo 1 do 2 tabletek. W razie konieczności, dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin. Nie należy przekraczać
maksymalnej dawki dobowej, która wynosi 8 tabletek.
Młodzież w wieku powyżej 12 lat: Produkt może być stosowany u młodzieży powyżej 12 r. życia wyłącznie na zlecenie lekarza. Doustnie jednorazowo 1 tabletkę. W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin. Nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.
Tabletki należy przyjmować doustnie, najlepiej po posiłkach, z dużą ilością płynu.
Leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem.
Przeciwwskazania:
Kiedy nie stosować leku Aspirin:
jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną
kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
jeśli u pacjenta występuje skaza krwotoczna,
jeśli u pacjenta występuje ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy,
jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność serca lub ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek,
jeśli kiedykolwiek występowały u pacjenta napady astmy oskrzelowej, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
jeśli pacjent stosuje jednocześnie lek metotreksat (stosowany m.in. w chorobach nowotworowych) w dawkach 15 mg na tydzień lub większych,
jeśli pacjentka jest w ostatnim trymestrze ciąży,
u dzieci poniżej 12 roku życia.
Przechowywanie leku:
Przechowywać w temperaturze poniżej 30oC.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Działanie leku:
Lek Aspirin ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne.